Kultura a vzdělávání Prostějovska

Apollo 13

Music club.

Ateliér Modrý anděl

Výtvarná a keramická škola, fotokurzy, obchůdek s dárkovými předměty a galerie.

Dechový orchestr Základní umělecké školy Vl. Ambrose v Prostějově

Dechový orchestr vznikl v září roku 2003 a navázal na tradici malého dechového orchestru, který působil na hudební škole od roku 1979. Orchestr se rozšířil o saxofonovou sekci, basklarinet, hoboj, fagot a další nástroje patřící do moderního obsazení současných dechových orchestrů. V současné době má orchestr okolo šedesáti hudebníků, jeho členy jsou žáci hudebního oboru, studenti středních i vysokých škol, učitelé a absolventi školy. Základem repertoáru jsou koncertní skladby našich i zahraničních autorů, ale také transkripce populárních melodií různých žánrů.

Divadlo Point

Studentské divadlo při Gymnáziu Jiřího Wolkera.

Eufrasio

Fotoateliér a galerie.

Fiddle-Dedee

Sdružení nezávislých muzikantů a přátel dobré pohody.

Fotoklub Prostějov

Kontakt na Fotoklub Prostějov a Galerii u Hanáka: halmo.a@seznam.cz

Galerie 2002

Internetová prodejní galerie a vydavatelství. On-line prodej uměleckých děl - obrazy, kresby, grafika, bibliofilie, plastiky, keramika, sklo, fotografie. Vydávání grafických listů a souborů grafických listů.

Kino Konice

Kino hraje dvakrát v týdnu, a to ve středu a v pátek. Začátky představení jsou převážně ve 20.00 hodin. Pokladna kina je otevřena 15 min před začátkem promítání, event. předprodej vždy v předchozí hrací den.

Kino Metro 70

Kino Metro 70 Prostějov, Školní 1
pokladna 582332678, 582329643
kancelář 582343591, 582329640
Pokladna otevřena: od 13:30 nebo 60 minut před začátkem prvního představení.

Kino Oko Němčice nad Hanou

Vážení příznivci kina, pokud hledáte informace, fotky, popřípadě videoukázky v českém jazyce na filmy, které máme v programu

Kulturní klub Duha

Dnes, ve svém sídle na Školní 4 v Prostějově, připravuje ročně na 700 kulturních a společenských akcí. Jsou to především divadelní a hudební pořady pro děti a dospělé, soutěže a přehlídky, esteticko výchovné, společenské a folklorní akce i zájmové kurzy. Nezanedbatelnou programovou nabídkou jsou také víkendové projekce v Kinokavárně, filmové cykly Bio senior, pravidelná filmová představení v klubové Kinokavárně a pásma pohádek pro nejmenší diváky. Kinokavárna Duha je místem konání přehlídek švédských filmů a Projektu 100.

Lery's Cheries

Pěvecký sbor při GJW Prostějov. Ve školním roce 2007/2008 se sbor postupně rozrůstá, vzniká sborové logo, dostáváme sborové halenky, rozšiřujeme repertoár a hlavně získáváme zkušenosti z různých vystoupení. V plánu je sborové soustředění a pak nahrávání CD. A samozřejmě koncerty, koncerty, koncerty...

Létající rabín

Prostějovský pětičlenný ansámbl Létající rabín se věnuje klezmeru - tedy tradiční instrumentální hudbě východoevropských židů, která největší rozkvět prožívala ve druhé polovině 19. stol.

Letní kino Mostkovice

Kino je vybaveno dokonalou promítací technikou a má dobrou akustiku, z kteréhokoliv místa umožňuje divákovi sledovat celou promítací plochu. Divákům se nabízí přímo v areálu možnost občerstvení v širokém sortimentu nápojů a sladkostí. Diváky je zvláště oceňována čistota hygienického zařízení, využíváni tohoto zařízení jsou trvale poskytovány bezplatně.

Lidová hvězdárna v Prostějově

Hvězdárna se nachází uprostřed Kolářových sadů v západní části Prostějova, nedaleko silnice číslo 18 na Plumlov a Boskovice. Je vzdálena jen několik minut příjemné chůze parkem od zastávek místních autobusových linek 2, 4, 41, 5, 6, 7, 9.

Loutkové divadlo Starost Prostějov

Máme-li stručně charakterizovat v čem je STAROST specifická, tak je to naprostá převaha vystoupení pod širým nebem oproti těm interiérovým. Nejčastěji jsme tedy k zastižení v parcích, na hradech, zámcích, zříceninách, historických náměstích, jarmarcích, skanzenech.

Marasd

Kapela MARASD se začala formovat v roce 1990 v městečku Konice, které leží v okrese Prostějov. Vznikla po rozpadu místní, dlouhodobě působící a známé skupiny MERKUR, na jejíž základech vybudovala i část prvotního repertoáru i vystupování jako takové.

Městská knihovna Prostějov

Knihovna pracuje v systému Clavius, je plně automatizována, poskytuje občanské informace v nejširším rozsahu, spolupracuje s Informačním centrem neziskových institucí, Ministerstvem zahraničních věcí, řadou tuzemských i zahraničních knihoven. Knihovna je institucionální členem SKIP.

Městské divadlo v Prostějově

Městské divadlo v Prostějově hostí známá a renomovaná divadla, avšak poskytuje zázemí i ochotnickým souborům či školním akademiím. Obecně prospěšná společnost Národní dům Prostějov poskytuje širokou škálu služeb. Zrenovované prostory lákají obyvatele města i turisty. Národní dům je proměnlivou, jedinečnou a nezastupitelnou scénou každodenního prostějovského kulturního i společenského dění.

Městské kulturní středisko Konice

MěKS je příspěvkovou organizací zřízenou městem Konice. Zajišťuje kulturní, společenské a vzdělávací pořady ve městě, organizuje zájezdy, vydává dvouměsíčník Zpravodaj Konice. Pod MěKS patří Městská knihovna Konice, Kino Konice a Kruh přátel hudby Konice.

Muzeum historických kočárů Čechy pod Kosířem

Idea zbudovat muzeum kočárů jako odkaz řemeslníků dalším generacím se stane skutečností.

Muzeum Prostějovska

nes můžete zhlédnout čtyři stálé expozice Pravěk Prostějovska, Geologie a paleontologie Prostějovska, expozici věnovanou prostějovskému rodákovi básníkovi Jiřímu Wolkerovi (1900-1924) a poslední s názvem Hodiny, hodinky - ze sbírek muzea. Kromě těchto stálých expozic můžete navštívit i příležitostné výstavy různého zaměření. Dále muzeum spravuje v Kostelci na Hané stálou expozici věnovanou básníkovi Petru Bezručovi a Pamětní síň Josefa Mánesa v zámku v Čechách pod Kosířem.

NěcoMezi

Postějovská kapela, typická prolínáním různých stylů od ska, funky, rocku, hiphopu, reggae atd. Pětičlenná kapela o složení zpěv, saxofon, pozoun, kytara, baskytara, bicí, založená na podzim roku 2004, rozeznívá hudební kluby převážně v Olomouckém kraji. Repertoár naplňují skladby s pozitivními texty a melodiemi, napsané ve vlastní režii...

Novios

Hudební skupina.
Nabízíme široký repertoár, který se vždy snažíme přizpůsobit požadavkům a složení publika. V našem podání si tedy můžete poslechnout poslední hity českého i zahraničního popu, rockové písničky, zamilované balady, dechovky, písničky 60. - 80. let nebo i trochu jazzu.

Rock bar Škorpion

Rock bar v Krátké ulici v Prostějově.

Spectrum II

Opravdová "live" zábavová kapela o 6 členech a jednom nehrajícím členovi - zvukaři. Hraje na zábavách, plesech, svatbách, oslavách, firemních akcích...
Navazuje na tradici Drahanské kapely Spektrum (dva členové jsou syny jednoho z bývalých zakládajících členů Ladislava Augustina). Asi nejznáměnší bývalý hrající člen dnes už legendární kapely Spektrum Drahany je dnes už bohužel nežijící pedagog Miroslav Kolba, který obdržel cenu města Prostějova in memoriam za dlouholetou pedagogickou činnost učitele výuky hry na kytaru, za autorskou, vydavatelskou a interpretační činnost.

Společenský dům Prostějov

Společnost Společenský dům Prostějov, s.r.o. byla založena Rozhodnutím zakladatele, městem Prostějov, dne 19. září 2006. Dnem 2.2.2007 byla zapsána do obchodního rejstříku, vedeného Krajským soudem v Brně, oddíl C, vložka 53895. Jejím sídlem je budova bývalého Kulturního a společenského centra na ulici Komenského 4142/6 v Prostějově. V budově Společenského domu se pravidelně konají plesy a jiné společensko kulturní akce.

Taverna

Newgrassová hudební skupina.

OS Webdesign

OS Webdesign


OS Webdesign je firma, věnující se tvorbě internetových prezentací na zakázku. Nabízíme individuální přístup a tvorbu dle Vašich kritérií.
tel.: +420 774 958 334
e-mail: info@oswebdesign.cz
www: OS Webdesign

Jméno:
Heslo: