Nedej se - pořad ČT2

díl s Jakubem Čechem a našim spolkem zde

2016-04-28 00:43:55


Mediální školení.

Spolek Pro Prostějov, z.s. tahá v mediální oblasti za kratší konec provazu. Vydáváme sice tiskové zprávy, ale nemáme své noviny, svůj aparát, své miliony ... Máme ale chuť věci zveřejňovat a snažíme se o zlepšení. Takže: Zítra (21,4.) v 17 hodin se na Habru v učebně v patře koná mediální školení s odborníkem Milanem Štefancem. Zváni jsou všichni členové a příznivci našeho spolku. Vstup zdarma.

2016-04-20 13:33:38


15. zastupitelstvo 11.4.16 (aktualizováno)

Program byl upraven, materiály najdete zde, přímý přenos proběhl a záznam bude zde, zajímavé byly opět body MANTHELLAN - námitky_zde, a zajímavé je, jak radnice hraje neustále falešnou hru, kdy říká, že přípomínky a námitky k územnímu plánu nemohou směřovat na konkrétní projekt, kdežto územní plán je/není? šitý na konkrétní projekt...

Za občany dnes nevystupoval bohužel nikdo. Jednací řád byl z programu vypuštěn (naštěstí), končili jsme něco po 22,15 hod. Dobře připravené a předjednané body programu procházely snadno.

Zasekli jsme se opět u Manthellanu, koalice protlačila II. změnu územního plánu ve prospěch Manthellanu. (R.Morávek) Jednání s Mathellanem proběhne dnes 12.4,16, dostaneme záznam jednání o sále pro 800 sedících.

Severní obchvat se pohnul, ve čtvrtek proběhne konečně první jednání s vlastníky pozemků (po 10 letech příprav).

Prostějov olympijský z.s. (tělocvična na koupališti Kostelecká) má nadále špatné stanovy, zde se nám nepodařilo přesvědčit koalici o nutnosti konat. Projekty jsou neveřejné a jak řekl pan Pišťák, stálo nás to jen 10t. Zapomněl na pozemek, ceny projektů na koupaliště, cenu zabagrování koupaliště, cenu parkoviště a komunikací a kácení atd... Kvůli nevstřícnosti koalice jsme se u tohoto bodu zasekli asi na hodinu.

Varhany v kostele PSK dostanou 150 tisíc, Fotbalistům jsme slíbili tribuny (4mil) na E.Beneše, když postoupí. Koalice protlačila k původně 5 milionům dalších 1,6 pro Stavby Krejčí, kteří na zimáku postaví šatny za 6,6 mil. Cena i způsob výběru nadále budí pochybnosti.

Pochybnosti budí i rozhodnutí rady z 15.3. o výběrovém řízení na reklamu s hokejisty, basketbalisty...(proč ne se šachisty a se zahrádkáři ? :-) na 5 milionů... Na dotaz bylo odpovězeno, že hokejisti podmínky splňují, basketi ne (a další asi taky ne, nemají dresy).

Audit postupu v případě bourání Jezdeckých kasáren kupodivu na ZM neprošel (policie vyšetruje nadále) kontrola práce mediálního poradce Pácla kupodivu prošla - dostal to kontrolní výbor..

Vše s čím přišla opozice, bylo jako vždy smeteno, nebo bude/je/bylo překováno v nápad koalice :-) Sloužíme lidu.

informace z VaK opět nic, kotle v KASC budou a budou Domovní správy, projekty začalo ORI zveřejňovat na webu města :-)

Kdo tahá figurkama na šachovnici zastupitelstev v ČR si přečtěte - rozkliněte - zde.

2016-04-12 05:01:01


ZASTUPITELSTVO 4.4.2016

UŽ SKONČILO
Dojmy ze zastupitelstva 4.4.2016 - zase si připadáme podvedeni a ochuzeni.
Na zastupitelstvu byl dnes zrušen bod 3.dotazy. Tj. žádné dotazy a žádné odpovědi. Stejné a stejné… Dále body z konce minulého zastupitelstva koalice zase přesouvá na konec příštího zastupitelstva, důvody jsou všem „křišťálově“ jasné.

Dále je zarážející: Důvodem zastupitelstva údajně bylo, že se schvaluje jediný bod 2 - delegování na valnou hromadu VaK Prostějov… ale jen tak mimochodem je tam přílepek, že DO KONCE volebního období současně schvalujeme delegování na VŠECHNY ! valné hromady společností A.S.A, FTL, VaK. Připadá Vám to fér?

V souvislosti s VaK padl jednoduchý dotaz (na základě kterého lze určit výši příjmů z vody): jaká je v Prostějově spotřeba? Na zastupitelstvu nikdo nebyl schopen odpovědět, navíc je to prý tajemství a jak řekl Mgr. Jiří Pospíšil, minoritní vlastníci číhají u přenosu ze zastupitelstva, aby se dozvěděli tato čísla a mohli je zneužít.
Nebyl tedy přítomen nikdo kompetentní ze společnosti města, která spravuje mnohasetmilionové majetky nás všech, přitom základní povinností zastupitele města je zastupovat zájmy občanů. Proto je volen, za to je placen. V představenstvu VaK nás zastupuje Ing. Hanák, Ing. Zacpal a Mgr. Pospíšil. Jen posledně zmíněný je zastupitelem města. Článek o vodě bude tedy následovat až příští týden. Zatím můžeme prozradit jenom, že kubík vody stojí Tebe, mě, Vás … 84 korun, cena poroste, zisk městské společnosti Vodovody a kanalizace bývá kolem 3 mil korun a hodnota našich trubek v zemi byla řádově 400 milionů korun. Otázka je, jaká bude hodnota trubek v roce 2030, až skončí stávající smlouvy s Veolií. Většině dnešních zastupitelů to už bude jedno, našim dětem NE.

Honza Navrátil

2016-04-04 17:36:49


Natáčení ČT2 - pořad Nedej se.

Dnes probíhá v Prostějově natáčení dalšího dílu pořadu Nedej se, s Jakubem Čechem, Honzou Wallou, paní Veselou a Honzou Navrátilem... Prostějovské kauzy budou zmapovány a publikovány tak, jak si zaslouží.

2016-03-29 15:15:25


Kácení 34 stromů - Koupaliště Kostelecká

Probíhá územní řízení na stavbu Olympijského centra a správní řízení na kácení (našich) 34 stromů na pozemcích města Prostějova. Bližší informace zde

2016-03-29 15:04:10


Tisková zpráva - Olympijské centrum

Pro Prostějov, z.s. vydává následující tiskovou zprávu.
Celý text zde

2016-03-21 09:00:44


Olympijské centrum - územní řízení

Jak dnes (18.3.2016) řekl Ing. Radek Zacpal z Rex zara, s.r.o. - zástupce investora - na dnešním územním řízení k OSC, tak s tím koupalištěm u zimáku: je rozhodnuto, že nebude ani na té vedlejší ploše. >>> tj. vše směřuje čistě k umístění v Aquaparku. A ví to dřív, než Večerník.

A OC je jenom tělocvična pro 300 diváků, co nemá ani všechny olympijské parametry, přitom mohla být větší a lepší hala na jiném pozemku a nemuselo se zde blokovat místo pro zastřešený plnohodnotný bazén.

Kácení stromů ? jenom 3 jsou na ploše OC. 7 na příjezdové komunikaci, další zavazí stavění a další nevyhovují skrz "vyrovnání terénu", že budou utopené. Za Pro Prostějov jsem dal připomínky.

Je mi líto úředníků, které investor zatěžuje řadou kroků, že řeší něco, když není dotace, když jde o koncepčně špatné rozhodnutí "shora".
Odhad stavebních prací je cca 100 milionů, za tělocvičnu dost, že...

Jo a perlička, víte kolik město stálo zabagrování bazénu... tak prý se bude muset zas ta navážka odtěžit. Uvidíme. (HN)

2016-03-18 11:56:13


Mimořádné zastupitelstvo

Dne 4.4.2016 bude mimořádné zastupitelstvo v 15 hodin info zde

2016-03-10 14:46:12


Co se bude kácet příště?

Tak třeba zde správní řízení na kácení 34 vzrostlých stromů + dalších x menších na pozemku bývalého koupaliště za Kosteleckou ulici Odpověď Pro Prostějov zde.
Pozor, probíhá zároveň územní řízení s veřejným projednáváním 18.3.2016

2016-02-15 08:33:00
<< Zpět | 1 .. 5 6 7 8 9 .. 24 | Další >>

OS Webdesign

OS Webdesign


OS Webdesign je firma, věnující se tvorbě internetových prezentací na zakázku. Nabízíme individuální přístup a tvorbu dle Vašich kritérií.
tel.: +420 774 958 334
e-mail: info@oswebdesign.cz
www: OS Webdesign

Jméno:
Heslo: