Novinky na pondělním zastupitelstvu...

Máme nový zasedací pořádek, protože někteří zastupitelé asi zlobili :-) Máme nového člena Finančního výboru za Ano, přičemž nemáme nového člena ve FV za klub nezávislých zastupitelů. To není dobře.

K bodu Národní Olympijské Centrum nedošel pan Černošek, ale pan Chytil. Na základě (ne)poskytnutých skutečností u nás pochybnosti neklesají, ale rostou. Pan Pišťák nás zastupuje nadále, ale vypadá to, že nejen neumí odpovědět, ale přímo nechce chápat naše obavy a dotazy k projektu, kácení, financování.

Dál prošel návrh rady na nákup pro nás nepoužitelného zařízení Czech Radar za 2,3 mil, nová tribuna pro fotbal za 5,5 a prý výhodný výkup orné půdy za 800/m2 na Okružní. Asi tak.... Z dalších odkupů a prodejů pozemků byl podstatný třeba zpětný odkup našich pozemků od Železáren za 24 milionů + půlku daně z převodu. Rada si troufá prodat tyto pozemky dalším investorům tak, aby se ztráta z této transakce proměnila v zisk.... Doufejme.

K výkupu pozemků pro Severní obchvat je zřízeno pracoviště v KASC.

Co se týká dotazů v závěru, tak dřevomorka v muzeu se řeší a lešení u radnice se řeší. a na Manthellan se čeká (a nekoná) až na výsledek soudu.

Končilo se v 21,30.

Pokračování komentářů, jak budu mít zase čas a něco si vzpomenu. (HN)

2016-06-09 10:54:47


Zastupitelstvo 6.6.2016

Tak už je program a body jednání. Vstup na galerii je zdarma :-) videopřenos bude zde.
Kdo se chce přihlásit s příspěvkem, tak v pondělí 6.6. do 12,45 v obřadní síni radnice.

2016-05-30 13:12:40


Finanční výbor 30.5.

Ať víte, co řeší například Rada města, potažmo Finanční výbor, potažmo Zastupitelstvo 6.6., rozklikněte si program pondělního FV zde.

2016-05-27 11:27:28


Znak nebo vlajka... příslušnost k městu.

Tak už nám to přišlo taky.... Píše paní primátorka, že znak města v záhlaví stránky www.proprostejov.eu užíváme neoprávněně a budou podniknuty kroky... tak jsem ho zaškrtal, abychom nepobuřovali a budeme to řešit příští týden. asi výměnou za vlajku, protože vlajka být může. Případně podáme časem žádost o užívání znaku města.

2016-05-20 15:32:41


Územní rozhodnutí Olympijské centrum.

Financování soukromých projektů z veřejných peněz by mělo být konečně trestné. V dubnu bylo bez ohledu na kácení 34 stromů, bez ohledu na nedořešené další financování a hlavně na nedořešené majetkové vztahy k našim pozemkům v Prostějov olympijský, z.s. vydáno územní rozhodnutí. Územní rozhodnutí je na http://ude.prostejov.eu do 13.5. a jinak je ke stažení zde. Taková VIP aktivitka - něco jako Čapí hnízdo či něco takového. Prostě to zafinancujeme - (samozřejmě z cizího krev neteče). Pracujícím do toho nic není. Socializace nákladů a kapitalizace výnosů. Článek ZPP z Radničních listů zde

2016-05-02 22:12:15


Otázky a Odpovědi.

Spotřeba vody v Prostějově za rok? něco přes 2.2 miliony kubíků pitné vody... tj. při 84 korunách za kubík asi 185 milionů. Kolik je zisk VaK Prostějov, kolik se investuje do trubek zpátky a kolik je zisk Veolie? Přemýšlejte. Au.

Spolek Prostějov Olympijský měl za rok 2015 příjem asi 300 tisíc. Nic Vám po tom není. Je to přece soukromý subjekt. Nebo není? Au.

II. změna územního plánu se schvalovala na posledním zastupitelstvu v Prostějově a šlo o stoprocentní zastavěnost do hloubky 10metrů na pozemku stávající tržnice u kostela Povýšení svatého kříže. Památkáři na kraji měli námitky. Kdy změnili názor? 21.7.2015. Kdo byl přítomen a pro koho se to dělá? Au.

2016-04-28 01:06:41


Nedej se - pořad ČT2

díl s Jakubem Čechem a našim spolkem zde

2016-04-28 00:43:55


Mediální školení.

Spolek Pro Prostějov, z.s. tahá v mediální oblasti za kratší konec provazu. Vydáváme sice tiskové zprávy, ale nemáme své noviny, svůj aparát, své miliony ... Máme ale chuť věci zveřejňovat a snažíme se o zlepšení. Takže: Zítra (21,4.) v 17 hodin se na Habru v učebně v patře koná mediální školení s odborníkem Milanem Štefancem. Zváni jsou všichni členové a příznivci našeho spolku. Vstup zdarma.

2016-04-20 13:33:38


15. zastupitelstvo 11.4.16 (aktualizováno)

Program byl upraven, materiály najdete zde, přímý přenos proběhl a záznam bude zde, zajímavé byly opět body MANTHELLAN - námitky_zde, a zajímavé je, jak radnice hraje neustále falešnou hru, kdy říká, že přípomínky a námitky k územnímu plánu nemohou směřovat na konkrétní projekt, kdežto územní plán je/není? šitý na konkrétní projekt...

Za občany dnes nevystupoval bohužel nikdo. Jednací řád byl z programu vypuštěn (naštěstí), končili jsme něco po 22,15 hod. Dobře připravené a předjednané body programu procházely snadno.

Zasekli jsme se opět u Manthellanu, koalice protlačila II. změnu územního plánu ve prospěch Manthellanu. (R.Morávek) Jednání s Mathellanem proběhne dnes 12.4,16, dostaneme záznam jednání o sále pro 800 sedících.

Severní obchvat se pohnul, ve čtvrtek proběhne konečně první jednání s vlastníky pozemků (po 10 letech příprav).

Prostějov olympijský z.s. (tělocvična na koupališti Kostelecká) má nadále špatné stanovy, zde se nám nepodařilo přesvědčit koalici o nutnosti konat. Projekty jsou neveřejné a jak řekl pan Pišťák, stálo nás to jen 10t. Zapomněl na pozemek, ceny projektů na koupaliště, cenu zabagrování koupaliště, cenu parkoviště a komunikací a kácení atd... Kvůli nevstřícnosti koalice jsme se u tohoto bodu zasekli asi na hodinu.

Varhany v kostele PSK dostanou 150 tisíc, Fotbalistům jsme slíbili tribuny (4mil) na E.Beneše, když postoupí. Koalice protlačila k původně 5 milionům dalších 1,6 pro Stavby Krejčí, kteří na zimáku postaví šatny za 6,6 mil. Cena i způsob výběru nadále budí pochybnosti.

Pochybnosti budí i rozhodnutí rady z 15.3. o výběrovém řízení na reklamu s hokejisty, basketbalisty...(proč ne se šachisty a se zahrádkáři ? :-) na 5 milionů... Na dotaz bylo odpovězeno, že hokejisti podmínky splňují, basketi ne (a další asi taky ne, nemají dresy).

Audit postupu v případě bourání Jezdeckých kasáren kupodivu na ZM neprošel (policie vyšetruje nadále) kontrola práce mediálního poradce Pácla kupodivu prošla - dostal to kontrolní výbor..

Vše s čím přišla opozice, bylo jako vždy smeteno, nebo bude/je/bylo překováno v nápad koalice :-) Sloužíme lidu.

informace z VaK opět nic, kotle v KASC budou a budou Domovní správy, projekty začalo ORI zveřejňovat na webu města :-)

Kdo tahá figurkama na šachovnici zastupitelstev v ČR si přečtěte - rozkliněte - zde.

2016-04-12 05:01:01


ZASTUPITELSTVO 4.4.2016

UŽ SKONČILO
Dojmy ze zastupitelstva 4.4.2016 - zase si připadáme podvedeni a ochuzeni.
Na zastupitelstvu byl dnes zrušen bod 3.dotazy. Tj. žádné dotazy a žádné odpovědi. Stejné a stejné… Dále body z konce minulého zastupitelstva koalice zase přesouvá na konec příštího zastupitelstva, důvody jsou všem „křišťálově“ jasné.

Dále je zarážející: Důvodem zastupitelstva údajně bylo, že se schvaluje jediný bod 2 - delegování na valnou hromadu VaK Prostějov… ale jen tak mimochodem je tam přílepek, že DO KONCE volebního období současně schvalujeme delegování na VŠECHNY ! valné hromady společností A.S.A, FTL, VaK. Připadá Vám to fér?

V souvislosti s VaK padl jednoduchý dotaz (na základě kterého lze určit výši příjmů z vody): jaká je v Prostějově spotřeba? Na zastupitelstvu nikdo nebyl schopen odpovědět, navíc je to prý tajemství a jak řekl Mgr. Jiří Pospíšil, minoritní vlastníci číhají u přenosu ze zastupitelstva, aby se dozvěděli tato čísla a mohli je zneužít.
Nebyl tedy přítomen nikdo kompetentní ze společnosti města, která spravuje mnohasetmilionové majetky nás všech, přitom základní povinností zastupitele města je zastupovat zájmy občanů. Proto je volen, za to je placen. V představenstvu VaK nás zastupuje Ing. Hanák, Ing. Zacpal a Mgr. Pospíšil. Jen posledně zmíněný je zastupitelem města. Článek o vodě bude tedy následovat až příští týden. Zatím můžeme prozradit jenom, že kubík vody stojí Tebe, mě, Vás … 84 korun, cena poroste, zisk městské společnosti Vodovody a kanalizace bývá kolem 3 mil korun a hodnota našich trubek v zemi byla řádově 400 milionů korun. Otázka je, jaká bude hodnota trubek v roce 2030, až skončí stávající smlouvy s Veolií. Většině dnešních zastupitelů to už bude jedno, našim dětem NE.

Honza Navrátil

2016-04-04 17:36:49
<< Zpět | 1 2 3 4 5 6 .. 21 | Další >>

OS Webdesign

OS Webdesign


OS Webdesign je firma, věnující se tvorbě internetových prezentací na zakázku. Nabízíme individuální přístup a tvorbu dle Vašich kritérií.
tel.: +420 774 958 334
e-mail: info@oswebdesign.cz
www: OS Webdesign

Jméno:
Heslo: