Rubrika ostošest

Asi přidáme rubriku "ostošest" což může být reakce na zákon č. 106 či na zažité české rčení, jehož původ najdete zde. http://nase-rec.ujc.cas.cz/archiv.php?art=3235. Čeština je zajímavá a tato lubrika bude mít určitě dopad na vývoj našeho města.
Odpovědi zveřejněné z města dle 106 najdete zde. Na článku se pracuje...

2018-03-01 10:46:35


pokračování 29. schůze ZMP

Pokračujeme dnes od 9 hodin, bodem 11,8,

Nesprávně se zachází v Prostějově s veřejností, kdy vyřejnost v bodu Manthellan byla vykázána. A stejně nic tajného to vpodstatě nebylo, prostě máme právního zástupce ve věci absolutní neplatnosti smluv s Manthellanem a někam jsme se posunuli - veřejnost se to dovědět musí.

Dále včera prošla nedomyšlená včera schválená úprava jednacího řádu, kdy procedurálním hlasováním rozhoduje zastupitelstvo města Prostějova o tom, jestli zápis bude obsahovat doslovnou citaci dotazu (nikoliv už odpovědi), či ne. Je to krok zpět.

Všechny rozumné body (majetek, dotace) pak prošly konsensuálně s velkou rezervou a v rychlém sledu... (HN)


2018-02-20 05:50:17


Pondělní zasedání zastupitelstva 19.2.

Dneska v jednu zapni si bednu.... http://ps2.publicstream.cz/.

Program zde
Důležité to bude v 15 hodin, kdy přijde advokátní zastoupení města - Ritter Šťastný a probereme Manthellan. následují majetkové záležitosti a dotace na rok 2018. Další zastupitelstvo bude až 16 dubna, další v létě a další až na podzim. Je to zcela špatný model, kdy jednání jsou pak dlouhá a nudná. nedají si říct a nedají.

2018-02-17 06:34:39


Inspirace odjinud.

Město, to jsou hlavně lidé. víc než budovy, podniky, historie, politici - HLAVNĚ aktivní lidé s patriotickými sklony. Uvědomil jsem si to znovu včera na přednášce, kterou připravili aktivní lidé ze spolku Prostor Prostějov, kde byl Kuba Mareš z Plzně a mluvil o veřejném prostoru a jejich akcích http://www.ksvetu.cz/v Plzni. A protože pozitivní příklady táhnou, těšte se na další akce ve veřejném prostoru v Prostějově, třeba improvizovaný koncert pod širým nebem na pozemku bývalé sodovkárny - co děláte 10.března ?

2018-02-04 07:51:13


Manthellan 2018

Nedá mi to okomentovat včerejší zprovoznění našich ploch u KASC. Brigáda na odvalení skruží se podařila. Byly odvaleny 3 skruže od dvou vjezdů z Komenské ulice. Štěrk byl použit na vyspravení největších děr.

Za prvé nás bylo poměrně málo, na to jak velké jsme město. Za druhé nějaký informátor způsobil, že na vjezd u Wolkerovy už nedošlo, na místo dorazily střelhbitě 4 auta s majáčky a hlídkami (3xMP a 1xPČR). A určitě byl informován Manthellan. Byli jsme vykázáni a práce na zprovoznění tak zůstala nedokončena.

Pokud MP stejně razantně zareaguje v případě, až tam zas bude někdo valit skruže zpět, další den do nich sypat štěrk a další den do nich lít beton, tak je to v pořádku. Jinak námitka podjatosti, ctihodnosti.

Sledujte v dalších dnech, kdo bude nejvíc obhajovat znovuzablokování našich ploch a jaké k tomu použije argumenty!! Tak ten to je, na toho to pasuje.

Další postup zveřejníme ve středu zde.


HN
2018-01-14 09:37:39Zobrazit fotky


Kroniky města Prostějova

mnoho zajímavých informací najdete v kronikách města Prostějova zde

2018-01-14 09:24:21


Manthellan (aktualizováno 20.12.)

Po sedmi a půl letech vyčkávání dochází postupně k lámání ledů. Na zastupitelstvu padlo několik informací, které stojí za to shrnout a okomentovat.

Vyjednávací tým Matyášek, Rašková, Fišer a právnička dostali pověření sdělit, že jsme v právní nejistotě (což jsme) Tj. došlo k posunu, že konečně chápeme, že smlouva není platná, ale nevíme, jak to šetrně sdělit. Na základě jednání si pak vrátit plnění ze smlouvy.

Termín 31.12.2017 někteří respektujeme a pokud nebudou uvolněny odstavné plochy, které má Manthellan do tohoto termínu v pronájmu, navrhujeme na 2.1.2018 objednat jeřáb a betonové zátarasy odstranit a parkoviště zprovoznit.

Při jednání buď dojde k dohodě o ukončení SOSB s vrácením plnění. Nebo soud řekne, že smlouva je absolutně neplatná a vrátíme si plnění, které ze smlouvy vyplývají. Nebo smlouva řádně a marně vypršela a nic si vracet nebudeme. Manthellan inkasuje ročně od města 49tisíc + DPH za tržnici, Město pak 420tisíc za pronájem ploch celkově, které se mají ale odpočítat od prodejní ceny.

Manhtellan sice nejedná s námi, ale jinak jedná. (píše o tom Večerník, že jednají s někým z města). Od Kraje chce Manthellan dokoupit další pozemek 67m2 před Kasc, žádá náš magistrát o stanovisko k územní regulaci. Jen tak mimochodem se pak 12.12. dovídáme od Pospíšila, že má na stole nově projekt Manthellanu pro územní řízení.

Žádají do 10 dnů souhlasné stanovisko majitele pozemku, kterým jsme naštěstí nadále my. Projekt je v rozporu s vypsaným záměrem. Uvidíme, jak se s tím Odbor správy a údržby našeho majetku vypořádá.

Je to politické rozhodnutí, my projekt neřešíme a projekty porovnávat nebudeme .... říkal Vojtek, vedoucí odboru SMM za magistrát. Kdo to tedy bude porovnávat?

2017-12-12 15:26:13


Mikulášské setkání

Setkáme se 12.12. v 18 hodin v Restauraci Lázně, v salonku. Srdečně zveme.

2017-12-08 09:12:04


zastupitelstvo 11.12.2017

Začínáme na radnici opět v 13,00, vstupné zdarma, program zde. Zejména se těšte na rozpočet 2018 a na Manthellan, pravidelný bod.
Tady jsou pak podkladové materiály

2017-12-06 19:38:00


Zablokované pozemky Manthellanem.

Volal jsem v úterý na číslo 607059531, uvedené za stěračem aut a mluvil s nějakým pane Hýbalem ohledně parkování u KASC.
že má v ruce kopii nájemní smlouvu Manhtellan, a je tudíž zplnomocněn jako třetí osoba na zábor pozemku bývalé sodovkárny.
že je to zakázka od Manthellanu. Telefon na Manthellan si mám zjistit na webu.

Tak jsem oponoval, že mám v ruce TAKY kopii nájemní smlouvy Manthellan a tudíž žádám o zprovoznění, navíc tam máme v sobotu věneček a potřebujeme, aby to parkoviště v sobotu fungovalo jako parkoviště.
A že tím nasrali spoustu lidí a ať počítá, že mu budou volat.

No zkrátka setrvali jsme v krátkém hlasitějším hovoru, kdy jsem mu vysvětlil, o co jde, že tu máme společenský sál, který nám chtějí zbourat a vyměnit za OC, ale že to nebude pravda, že termín už jim končí a slušný člověk toto nemůže podporovat.

HNDále opis zaslaný na adresu cepelka@dantreet.cz,

1) Záměr byl v roce 2008 vypsán jasně, včetně regulativů a včetně termínů, do kterých se měl (minulý čas) investor napasovat.
Teď si ty termíny čtu a počítám...že už jsme po termínu.
Záměr byl řádně zveřejněn dle Zákona o obcích č.128/2000Sb. §39a. Zákon mluví jasně.
Jiný záměr s jinými termíny a parametry řádně zveřejněn nebyl, pokud vím, takže nechápu, co tu ještě řešíme.

2) Cena byla stanovena s ohledem na kulturní a společenské využití území (OKT) nikoliv na komerční.
(za cenu 1374,- po dodatku 1. 2214,- nekoupíte ani stavební parcelu na okraji města).
Pokud se dožadujete manipulace s územně plánovací dokumentací našeho města, bude logicky cena odlišná a smlouva neplatná,
dle Zákona o obcích č.128/2000Sb. §39b

3) Soutěžní návrhy byly 3 a změna některého z projektů až po (vyhrané?) soutěži odporuje logice soutěže.
Na úhradu soutěžního projeku není nárok a nic jiného přece zrealizovat nejde. Nebo jde? Já bych se zeptal na ÚOHS.
Nechápu tedy jaké další náklady chcete po městu refundovat.

Čas vypršel, výstavba se bohužel nerealizovala, to se stává.
Je to snad chyba státní správy, samosprávy, občanů, kraje, soudů, konkurence, či přehnaného očekávání investora?
(nátlak z vaší strany na vedení města a snahy o ovlivňování státní správy považuji za nemravný a prokazatelný) a tvrdím od počátku, že smlouva o smlouvě budoucí, jak ji připravili vaši právníci, je podraz na občany města Prostějova a je neplatná (ale teď už je to vlastně jedno). "Interní analýza města" z pera developera, uvedená v SoSB, je už jen taková perlička a důkaz ovlivňování rozhodování zasupitelstva.

Pokud Vám můžu být nápomocen v pochopení tohoto názoru zasláním některých materiálů (například textu zmíněného záměru z listopadu 2008, nájemní smlouvy z prosince 2010 atd...) ozvěte se prosím, zašlu Vám všechno, co k tomu mám.

Tento mail není oficiální stanovisko města, považujte jej prosím za můj osobní názor, nikoliv však ojedinělý.


Honza Navrátil
jan.navratil@prostejov.eu

2017-12-06 19:02:44
<< Zpět | 1 2 3 4 .. 24 | Další >>

OS Webdesign

OS Webdesign


OS Webdesign je firma, věnující se tvorbě internetových prezentací na zakázku. Nabízíme individuální přístup a tvorbu dle Vašich kritérií.
tel.: +420 774 958 334
e-mail: info@oswebdesign.cz
www: OS Webdesign

Jméno:
Heslo: