Zastupitelstvo 27.8.2018

Na radnici v pondělí proběhne od 13 hodiny další zasedání zastupitelstva. Je to zadarmo a na galerii je místa dost. tak dorazte. program klasicky na www.prostejov.eu.

2018-08-23 07:13:04


Zastupitelstvo 11.6.

Dnes od 13,00 hodin sledujte přímý přenos zde. Z bodů, které stojí za povšimnutí zde budou sportovní dotace pro VIP sporty, pro neVIP akce - včetně pozměňovacích návrhů, NOC - bod 18, převody pozemků atd...

Soudní spory neplatnosti smlouvy Manthellan, neplatnosti prodeje části VaKu Veolii a insolvence hokeje sice zastupitelstvo neschvaluje, ale taky o nich nepochybně bude řeč.

Při schvalování rozpočtu 2017 padnou asi námitky ani ne tak k hospodaření magistrátu, jako spíš jeho organizací s majetkovou účastí města, jako je Kino Metro, Domovní správa, Lesy města Prostějova, VaK Prostějov... Formálně číselné správně tj. logiku nikdo neřeší.

Mimochodem investiční akce .... rozpočet 2017 byl nějak navržen a schválen, ale vyúčtování je pak jiné. Třeba když jsme schvalovali částku na opravu bazénu ve Vrahovicích, tak informovaní už v té chvíli věděli, že bazén bude komplet odbagrován a bude ležet jinak a bude to stát dvakrát tolik. Tož asi tak.
2018-06-11 09:59:43


Zastupitelstvo 16.4.

V 13 hodin začínáme schvalováním programu, kdy kromě navržených bodů musíme doplnit bod HOKEJ v insolvenci a ústní půjčka Černoška 23 mil na NOC. Oboje zavání velkým problémem pro město, stejně jako nedořešený MANTHELLAN, který na programu sice je, ale výsledek zatím pořád "skruže".

2018-04-16 08:07:56


Rubrika ostošest

Asi přidáme rubriku "ostošest" což může být reakce na zákon č. 106 či na zažité české rčení, jehož původ najdete zde. http://nase-rec.ujc.cas.cz/archiv.php?art=3235. Čeština je zajímavá a tato lubrika bude mít určitě dopad na vývoj našeho města.
Odpovědi zveřejněné z města dle 106 najdete zde. Na článku se pracuje...

2018-03-01 10:46:35


pokračování 29. schůze ZMP

Pokračujeme dnes od 9 hodin, bodem 11,8,

Nesprávně se zachází v Prostějově s veřejností, kdy vyřejnost v bodu Manthellan byla vykázána. A stejně nic tajného to vpodstatě nebylo, prostě máme právního zástupce ve věci absolutní neplatnosti smluv s Manthellanem a někam jsme se posunuli - veřejnost se to dovědět musí.

Dále včera prošla nedomyšlená včera schválená úprava jednacího řádu, kdy procedurálním hlasováním rozhoduje zastupitelstvo města Prostějova o tom, jestli zápis bude obsahovat doslovnou citaci dotazu (nikoliv už odpovědi), či ne. Je to krok zpět.

Všechny rozumné body (majetek, dotace) pak prošly konsensuálně s velkou rezervou a v rychlém sledu... (HN)


2018-02-20 05:50:17


Pondělní zasedání zastupitelstva 19.2.

Dneska v jednu zapni si bednu.... http://ps2.publicstream.cz/.

Program zde
Důležité to bude v 15 hodin, kdy přijde advokátní zastoupení města - Ritter Šťastný a probereme Manthellan. následují majetkové záležitosti a dotace na rok 2018. Další zastupitelstvo bude až 16 dubna, další v létě a další až na podzim. Je to zcela špatný model, kdy jednání jsou pak dlouhá a nudná. nedají si říct a nedají.

2018-02-17 06:34:39


Inspirace odjinud.

Město, to jsou hlavně lidé. víc než budovy, podniky, historie, politici - HLAVNĚ aktivní lidé s patriotickými sklony. Uvědomil jsem si to znovu včera na přednášce, kterou připravili aktivní lidé ze spolku Prostor Prostějov, kde byl Kuba Mareš z Plzně a mluvil o veřejném prostoru a jejich akcích http://www.ksvetu.cz/v Plzni. A protože pozitivní příklady táhnou, těšte se na další akce ve veřejném prostoru v Prostějově, třeba improvizovaný koncert pod širým nebem na pozemku bývalé sodovkárny - co děláte 10.března ?

2018-02-04 07:51:13


Manthellan 2018

Nedá mi to okomentovat včerejší zprovoznění našich ploch u KASC. Brigáda na odvalení skruží se podařila. Byly odvaleny 3 skruže od dvou vjezdů z Komenské ulice. Štěrk byl použit na vyspravení největších děr.

Za prvé nás bylo poměrně málo, na to jak velké jsme město. Za druhé nějaký informátor způsobil, že na vjezd u Wolkerovy už nedošlo, na místo dorazily střelhbitě 4 auta s majáčky a hlídkami (3xMP a 1xPČR). A určitě byl informován Manthellan. Byli jsme vykázáni a práce na zprovoznění tak zůstala nedokončena.

Pokud MP stejně razantně zareaguje v případě, až tam zas bude někdo valit skruže zpět, další den do nich sypat štěrk a další den do nich lít beton, tak je to v pořádku. Jinak námitka podjatosti, ctihodnosti.

Sledujte v dalších dnech, kdo bude nejvíc obhajovat znovuzablokování našich ploch a jaké k tomu použije argumenty!! Tak ten to je, na toho to pasuje.

Další postup zveřejníme ve středu zde.


HN
2018-01-14 09:37:39Zobrazit fotky


Kroniky města Prostějova

mnoho zajímavých informací najdete v kronikách města Prostějova zde

2018-01-14 09:24:21


Manthellan (aktualizováno 20.12.)

Po sedmi a půl letech vyčkávání dochází postupně k lámání ledů. Na zastupitelstvu padlo několik informací, které stojí za to shrnout a okomentovat.

Vyjednávací tým Matyášek, Rašková, Fišer a právnička dostali pověření sdělit, že jsme v právní nejistotě (což jsme) Tj. došlo k posunu, že konečně chápeme, že smlouva není platná, ale nevíme, jak to šetrně sdělit. Na základě jednání si pak vrátit plnění ze smlouvy.

Termín 31.12.2017 někteří respektujeme a pokud nebudou uvolněny odstavné plochy, které má Manthellan do tohoto termínu v pronájmu, navrhujeme na 2.1.2018 objednat jeřáb a betonové zátarasy odstranit a parkoviště zprovoznit.

Při jednání buď dojde k dohodě o ukončení SOSB s vrácením plnění. Nebo soud řekne, že smlouva je absolutně neplatná a vrátíme si plnění, které ze smlouvy vyplývají. Nebo smlouva řádně a marně vypršela a nic si vracet nebudeme. Manthellan inkasuje ročně od města 49tisíc + DPH za tržnici, Město pak 420tisíc za pronájem ploch celkově, které se mají ale odpočítat od prodejní ceny.

Manhtellan sice nejedná s námi, ale jinak jedná. (píše o tom Večerník, že jednají s někým z města). Od Kraje chce Manthellan dokoupit další pozemek 67m2 před Kasc, žádá náš magistrát o stanovisko k územní regulaci. Jen tak mimochodem se pak 12.12. dovídáme od Pospíšila, že má na stole nově projekt Manthellanu pro územní řízení.

Žádají do 10 dnů souhlasné stanovisko majitele pozemku, kterým jsme naštěstí nadále my. Projekt je v rozporu s vypsaným záměrem. Uvidíme, jak se s tím Odbor správy a údržby našeho majetku vypořádá.

Je to politické rozhodnutí, my projekt neřešíme a projekty porovnávat nebudeme .... říkal Vojtek, vedoucí odboru SMM za magistrát. Kdo to tedy bude porovnávat?

2017-12-12 15:26:13
<< Zpět | 1 2 3 4 .. 24 | Další >>

OS Webdesign

OS Webdesign


OS Webdesign je firma, věnující se tvorbě internetových prezentací na zakázku. Nabízíme individuální přístup a tvorbu dle Vašich kritérií.
tel.: +420 774 958 334
e-mail: info@oswebdesign.cz
www: OS Webdesign

Jméno:
Heslo: