O webu

Web Projektů pro Prostějov vznikl na doméně www.proprostejov.eu v roce 2007, kdy ing. Jan Navrátil zřídil tento web pro potřeby prvního projektu - řešení problematiky plumlovské přehrady. Ke dni 1.6.2007 se jako redaktor přidal k práci na webu pan Pavel D. F. Hrubý, který ten den začal na této adrese vydávat svoje Střípky z Prostějovska, jež předtím vydával na svém osobním webu. Web dostal přibližně dnešní podobu, rozdělil se do jednotlivých projektů a dále se společnými silami těchto dvou nadšenců rozvíjel.

Postupně tak přibyl projekt ing. Navrátila Stromy v Prostějově, byl kooptován externí projekt tohoto autora Prostějov na internetu - vybrané odkazy, pan Hrubý připravil Diskusní fórum a ing Navrátil Ankety.

Začátkem roku 2008 se na náš web přestěhoval z webu Nemocnice Prostějov projekt pana Hrubého Městská doprava v Prostějově a web dostal dnešní podobu péčí webdesignéra pana Prečana. Na podzim roku 2008 pak přibyly další projekty, které opět připravil pan Hrubý. Jedná se o seznamy webových prezentací Občanských sdružení a spolků Prostějovska, Prostějovské úřady a Církve a náboženské společnosti působící v našem regionu. V prosinci 2008 byl uveden do provozu projekt Kultura a vzdělávání, jehož součástí je přehled aktuálních kulturních akcí (evidující akce od 1.1.2009).

Dalšími projekty jsou od srpna 2009 připravovaný Prostějovský videojournál a dále projekt Podněty občanů.

Koncem roku 2009 došlo z důvodu zdravotní indispozice redaktora pana Hrubého k jistému omezení provozu některých projektů.
Střípky z Prostějovska byly rozděleny na vlastní internetový magazín, stránku denně doplňovaných aktuálních informací a sekci monitoringu regionálního zpravodajství (připravované prostřednictvím služby Google Reader).
Projekt MHD byl jako samostatný informační zdroj ukončen.
Přehled aktuálních kulturních a sportovních akcí byl na počátku roku 2010 dočasně řešen výhradně prostřednictvím využití služeb třetí strany (portálů Akce.cz a PVinfo.cz).

V lednu 2010 byl díky pochopení firmy Jiří Skřivánek a paní Evy Brabcové, naší nové redaktorky, obnoven projekt aktuálních kulturních a sportovních akcí (přehled akcí je aktualizován od února). Dne 31.1.2010 je do Projektů pro Prostějov integrováno nové diskusní fórum Občanského komunitního prostroru Stripky.eu.

Projekty pro Prostějov jsou nekomerčním webem, jehož základním cílem je podpora občanského sektoru a řešení veřejných problémů prostějovského regionu. Majitelem webu a jeho sponzorem je pan ing. Jan Navrátil, odpovědným redaktorem pan Pavel D. F. Hrubý, redaktorkou projektu Akce paní Eva Brabcová. Tito lidé zajišťovali veškerý provoz a obsah webu, a to na bázi dobrovolné práce bez nároku na odměnu. Šlo tedy o soukromou občanskou iniciativu, která byla zcela nezávislá, a to jak na politické reprezentaci, tak na zájmech ekonomického sektoru.

Ukázalo se zcela zřejmé, že v našem malém počtu nemůžeme zcela zvládnout takto rozsáhlý komplex internetových projektů. Přesto jsme se stále snažili o rozvoj tohoto portálu a připravovali nové projekty a nové verze projektů stávajících. Aby se vše zdařilo, vyzvali jsme k pomoci čtenáře. Ti začali přispívat do některých projektů - Prostějovského videojournálu a Střípků z Prostějovska, diskutovalo se na Diskusním fóru i u jednotlivých článků Střípků.

V září roku 2010 se bohužel zhoršil zdravotní stav pana Hrubého a přes veškerou snahu byla aktualizace všech projektů dnem 21.9.2010 zastavena. Od dubna 2011 se díky zlepšní zdraví a pochopení firmy KOHRA Group s.r.o. pokusil projekty znovu zprovoznit, přičemž hlavní slovo dostaly nové Střípky z regionu běžící na redakčním systému Drupal.

Od listopadu 2011 byly Střípky opět v dočasné "agonii".

Počínaje lednem 2012 se web stal hlavním informačním portálem vznikajícího sdružení Pro Prostějov o.s., čemuž odpovídá změna využití hlavní stránky a zrušení některých neperspektivních projektů.

V květnu 2012 byl proveden částečný remastering webu, čemuž odpovídá současný stav.Pokud nám tedy chcete pomoci, máte nějaké náměty pro naši činnost nebo máte pocit, že bychom vám mohli pomoci my, můžete nás kontaktovat prostřednictvím výše uvedených e-mailových adres, případně otevřít váš problém na našem diskusním fóru.

OS Webdesign

OS Webdesign


OS Webdesign je firma, věnující se tvorbě internetových prezentací na zakázku. Nabízíme individuální přístup a tvorbu dle Vašich kritérií.
tel.: +420 774 958 334
e-mail: info@oswebdesign.cz
www: OS Webdesign

Jméno:
Heslo: